Wszystko o nowych technologiach

Jaką mysz gamingową wybrać – najważniejsze parametry/kryteria wyboru

Last Updated on 11 kwietnia 2020 by token

Myszki skierowane do graczy są urządzeniami stworzonymi do tworzenia przewagi podczas gry. Dobrej jakości myszka gamingowa usprawnia rozgrywkę i pozwala na osiąganie w jej trakcie zdecydowanie lepszych wyników. W związku z tym warto zainteresować się takimi produktami. Warto wybierać najlepsze myszki, które będą w pełni spełniały oczekiwania i pozwolą na znacznie lepsze radzenie sobie w konkretnych produkcjach. Przedstawiamy wszystkie najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę podczas wybierania konkretnego urządzenia.

Różnice względem standardowej myszki

Myszki gamingowe wyróżniają się względem klasycznych przede wszystkim rozdzielczością. Najczęściej jest ona zdecydowanie wyższa, a dodatkowo myszki są wyposażone w możliwość regulacji rozdzielczości. Dzięki temu urządzenie może zostać dopasowane do wymagań stawianych przez konkretną produkcję. Na uwagę zasługują również obecne na bokach przyciski, które można zaprogramować i dzięki temu sprawniej wykonywać konkretne czynności w grach. Różnice występują również w wykonaniu. Myszki gamingowe są w wielu przypadkach cięższe i posiadają zamontowane antypoślizgowe materiały. Dzięki temu nawet wielogodzinna zabawa w grze nie powoduje dyskomfortu.

Najważniejsze parametry myszek gamingowych

Zakup myszki gamingowej wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na kilka parametrów.

Pierwszy z nich to waga urządzenia i wykonanie. Najlepsze myszki dla graczy to te, których waga plasuje się pomiędzy 80 a 130 gramów. Niektóre urządzenia z wyższej półki posiadają specjalne obciążenia i w ten sposób można samodzielnie regulować ich wagę. Istotne jest również wykonanie z zastosowaniem materiałów antypoślizgowych. Dobre wykonanie wpływa na komfort korzystania z myszy i zwiększa szanse osiągania świetnych wyników podczas rozgrywki.

Druga kwestia dotyczy sensorów. W myszkach gamingowych lepiej sprawdzają się sensory laserowe z uwagi na wyższą precyzję. Są jednak droższe od optycznych.

Ważna jest także rozdzielczość. Podstawowe urządzenia oferują 1200-1600 DPI. W niektórych produkcjach takie wartości mogą być jednak za niskie. Warto poszukać zatem myszek oferujących nawet kilkanaście tysięcy DPI. Myszka powinna również posiadać możliwość regulacji rozdzielczości, aby dopasować ją do konkretnego zastosowania.

Kolejna rzecz to sposób komunikacji. Tutaj myszki dzielą się na przewodowe i bezprzewodowe. W przypadku myszek gamingowych najlepiej sprawdzają się przewodowe z uwagi na niskie opóźnienia. Wybierając mysz bezprzewodową najlepiej celować w urządzenia z wyższej półki cenowej, aby osiągnąć stabilne połączenie i niskie opóźnienia.

Podsumowanie

Wybór myszki gamingowej nie jest zatem bardzo łatwym zadaniem, ale może dać świetne rezultaty. Najlepsze urządzenia z uwagi na bardzo duże możliwości są rewelacyjnym wyborem i warto się nimi zainteresować. Należy pamiętać, że myszka dla graczy nie musi być bardzo droga. Najtańsze modele można znaleźć już w cenie poniżej 100 zł. Dla najbardziej wymagających osób producenci przygotowali natomiast urządzenia kosztujące kilkaset złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *