Wszystko o nowych technologiach

Jaki laptop gamingowy wybrać

Last Updated on 30 kwietnia 2020 by token

Laptopy od jakiegoś czasu mogą bardzo dobrze sprawdzać się do zabawy w najnowszych grach. Coraz wydajniejsze i mniejsze podzespoły sprawiają, że laptopy gamingowe, które radzą sobie z najbardziej wymagającymi produkcjami faktycznie istnieją. Dodatkowo ich ceny stają się coraz przystępniejsze, a kwestie związane z mobilnością powodują, że coraz więcej osób interesuje się takimi urządzeniami. Przedstawiamy, na które parametry należy zwrócić szczególną uwagę, aby dopasować idealny laptop, którego jakość będzie w pełni odpowiadała potrzebom. 

Najważniejsze podzespoły w laptopach dla graczy

W przypadku laptopów gamingowych kluczowe znaczenie ma wiele komponentów i warto zwracać uwagę na ich wydajność. Im wydajniejsze podzespoły tym większe szanse, że konkretne urządzenie będzie w stanie poradzić sobie ze wszystkimi najnowszymi tytułami. 

Podstawą w każdym laptopie gamingowym jest karta graficzna. Najważniejsze, aby była ona dedykowana. Zintegrowane układy graficzne nie oferują wydajności, która pozwoliłaby na komfortową zabawę w najnowszych grach. Wybierając laptop dla graczy z dedykowaną kartą graficzną warto skupić się na wydajności układu. Najbardziej podstawowe karty graficzne nie poradzą sobie z najnowszymi grami. Najbardziej podstawowa karta graficzna, którą warto rozważyć to GeForce GTX 1050. Najlepszym wyborem będą natomiast karty RTX 2070 i RTX 2080. Ich wysoka wydajność umożliwi wygodną zabawę w grach. Sama pamięć karty graficznej powinna wynosić minimum 4 GB.

Kolejny element przekładający się na możliwość zabawy w grach to procesor. Najpopularniejsze do gier są procesory z serii Core i5, Core i7 i Core i9. Najważniejsze to pamiętać o tym, aby nie decydować się na laptopy z procesorami oznaczonymi literkami U oraz Y, ponieważ oznaczają one procesory energooszczędne, które posiadają niską wydajność. 

Wybierając laptop konieczne jest także zwrócenie uwagi na ilość pamięci RAM. Przy obecnych grach 8 GB pamięci RAM stanowi minimum. Bardziej przyszłościowe jest jednak wybieranie modeli wyposażonych w 12 GB pamięci RAM. 

Nie bez znaczenia pozostaje również samo gromadzenie danych. W laptopach gamingowych najlepiej sprawdza się połączenie dysku SSD z HDD. W ten sposób można uzyskać szybkie działanie sprzętu, a zarazem dużą przestrzeń na dane. 

Wyświetlacz w laptopie

W laptopach gamingowych bardzo duże znaczenie mają wyświetlacze. Podstawowy parametr to ich wielkość. Przekątna 15,6 cala to absolutne minimum, a warto rozważyć nawet zakup urządzenia o przekątnej 17,3 cala. Minimalna rozdzielczość ekranu powinna wynosić 1920×1080 pikseli. Najlepiej wybierać również urządzenia wyposażone w matowe matryce. Dzięki temu ograniczane jest odbijanie na nich światła, które mogłoby obniżać komfort grania na konkretnym urządzeniu.

Laptop gamingowy – podsumowanie

Wybierając laptop gamingowy należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które wpływają na komfort korzystania z konkretnego urządzenia. Na rynku dostępnych jest wiele laptopów od różnych producentów, którzy skupiają się na proponowaniu najlepszej jakości urządzeń, których jakość będzie w pełni odpowiadała potrzebom. Laptopy gamingowe są obecnie dostępne w różnych cenach. Najtańsze zaczynają się już od 3500 zł, a najdroższe modele mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Urządzenia z wysokiej półki cenowej będą jednak w stanie zaoferować najwyższą wydajność, która znacznie uprzyjemni korzystanie z nich.

Jakie słuchawki gamingowe wybrać?

Jakie słuchawki gamingowe wybrać?

Słuchawki są niezbędnymi urządzeniami, które bardzo mocno wspomagają zabawę w konkretnych grach. Najlepsze słuchawki gamingowe pozwolą na zbudowanie przewagi na polu rozgrywki. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *